Přespat mimo domov? Jenom to ne!

Měl to být príma výlet

Bylo zrovna období, kdy covid nebyl ve své síle, roušky se nosily jen do obchodu. Probudila jsem se nad ránem a dostavil se divný pocit, který jsem sice dlouho neměla, ale důvěrně jsem ho znala. 

Dostavoval se vždy, když jsem byla někde mimo domov. Měla jsem ho na lyžáku, na turisťáku, na některých dovolených… A jak mi bylo? Divně… nepopsatelný strach, možná až úzkost, ale vůbec jsem nevěděla z čeho.

Bylo mi divně

Ptala jsem se sama sebe, snažila jsem se na to přijít, přicházely mi jen odpovědi ve stylu 

„nevím, co se bude dít, bojím se, mám hrozný strach“. 

Racionálně mi to absolutně nedávalo smysl, protože jsem přesně věděla, co se bude dál dít. Půjdeme na snídani, pak si zahrajeme kvíz, půjdeme hrát hry do lesa, pak bude oběd a pojedeme domů. Nic, čeho bych se mohla bát, dokonce jsem se těšila, ale i přesto mi bylo divně od žaludku.

Rozdýchat to nepomáhalo

Šla jsem se projít na chodbu, zašla jsem si na WC, rozdýchávala jsem ten pocit a on pořád neodcházel. Nechápala jsem to. 

Bylo ještě příliš brzy, tak jsem se snažila usnout. Poloha ležmo mi nedělala dobře, přehazovala jsem se ze strany na stranu, nemohla jsem zabrat. 

Měla jsem úplně stažený žaludek, v krku svíravý pocit, pocit na zvracení, byla mi zima. Pak mě chytla křeč do lýtka, přitom jindy křeče vůbec nemívám, tak jsem si vzala hořčík, napila jsem se. 

Trochu to pomohlo, ale do rána už jsem neusnula. Bohužel jsem si zapomněla Bachovy esence doma, jinak bych si nakapala krizovou esenci na uklidnění. 

Bachovy esence objednavka
Nemohla jsem ani jíst​

Přišel čas vstávání, což bylo částečně vysvobození. Říkala jsem si, že když budu dělat něco jiného, zaměstnám se, tak to přejde. Šli jsme na snídani, kde jsem snědla sotva půl rohlíku, jednou jsem si lokla čaje. Zbytek jsem musela odnést, pořád mi bylo špatně, měla jsem stažený žaludek. Za normálních okolností bych toho snědla mnohem více. Ale tentokrát to nešlo.

Byla jsem úplně vyřízená

Pak byl dopolední program, tam mě to naštěstí celkem přešlo. Pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, zaměstnaná mysl. Obědvat už jsem mohla lépe, naštěstí. V autobuse při sledování cesty domů mi začaly hořet tváře. Připisovala jsem to psychickému přetížení, nevyspání. 

Přijela jsem domů úplně vyřízená, bylo mi psychicky na nic. Byla jsem tak zklamaná z toho, že se mi zase vrátily ty pocity, které mívám, když jedu na noc mimo domov. A navíc racionálně nechápu z čeho…

Kudla v zádech
Kde je ta pravá příčina?​

Nezbývalo mi nic jiného, než se na to podívat kineziologickým testem, tedy zeptat se svého podvědomí, kde je příčina těchto nepříjemných pocitů. 

Podvědomí mě zavedlo do období, kdy jsem byla ještě u maminky v bříšku. Dokonce to bylo v prvním trimestru, přibližně můj pátý týden v bříšku. Tehdy se těhotenství mé mamky nevyvíjelo podle toho, jak by podle lékařů mělo. 

Doktoři mé mamce tvrdili, že se plod nevyvíjí dobře. Už by mělo bít srdíčko, jenže zatím nebilo. Jestli nezačne bít během několika dní, bude se muset přerušit těhotenství.

Strach o holý život

Vybavily se mi vzpomínky na šílený strach. Strach o to, co se bude dít dál – přežiju? Cítila jsem obavy své mamky, doktoři ji znejistěli a vystrašili. Vybavuji si strach o svůj život.

„Co když to dopadne špatně? Já chci žít, ale bojím se, že to nevyjde. Co když mamka poslechne doktory? Proč na to doktoři tak spěchají? Vždyť já jsem v pořádku.“

Při této vzpomínce mi tekly slzy proudem, klepala jsem se, hořelo mi čelo i tváře, byl to šílený pocit zoufalství, beznaděje, strachu. 

P. S. Tady bych ráda dodala, že tehdy jsem byla na americké verzi kineziologie One Brain, kde si traumatické situace prožíváte znovu. Tímto americkou verzi nehaním, pouze poukazuji na odlišnosti. V současnosti však využívám českou FEN kineziologii, při které není potřeba si vše znovu vybavovat, a přesto lze traumata efektivně odblokovat.

Fen kineziolog jemně testuje svaly
Strach přepsaný na důvěru v život

Prožila jsem si znovu pocity z prenatálního období a přepsala jsem je na důvěru v miminko, na klid a na víru, že vše je správně. Mí rodiče se tehdy rozhodli, že podepíší reverz a mamka půjde do jiné nemocnice. Tam tomu dali čas a během pár dnů srdíčko bít začalo a já jsem byla zachráněna

Díky tomu kroku dnes čtete tento článek. Vzpomínky na rozhodnutí lékařů z předchozí nemocnice však se mnou žily dalších 25 let a objevovaly se vždy, když jsem opustila jistotu bydliště.

Kineziologie jako klíč k pochopení souvislostí

Díky FEN kineziologii jsem si tohle trauma dokázala zpracovat a nyní již takové pocity, když jsem mimo domov, nezažívám. Pořád mám nejraději svou postel a vždy se na ni domů těším, ale nepříjemné pocity jsou pryč. 

Dnes mi díky mé citlivosti trvá déle se aklimatizovat na jiné prostředí, ale to již považuji za svou součást.

HSP vysoka citlivost terapie hypersenzitivita
Podívat se do sebe​

Jelikož vím, jak moc je důležité vyrovnat se se svou minulostí a přijmout ji, nabízím možnost objednat se ke mně na FEN kineziologické sezení, kde se společně můžeme podívat na limitující programy a prožitá traumata, které vám brání žít svůj život v přítomnosti šťastně. 

Najdeme je, ale hlavně z nich odstraníme negativní náboj, aby vás již neovlivňovaly. Odměnou bude ohromná úleva.

Bachovy esence pomáhají zmírnit silné emoce

Kdybych tehdy měla Bachovy esence s sebou, rozhodně bych se do takových stavů beznaděje nedostala. Pokud se zatím nechcete, nebo nemůžete vydat do hloubky své duše na kineziologickém sezení, nabízím na míru namíchané Bachovy esence. Napište si o lahvičku s květovými esencemi na míru, která vám pomůže vrátit rozhozené emoce zpět do rovnováhy. 

Bachovy esence na míru

Inspirujte se

Na blogu, Facebooku a Instagramu s názvem Na vlně vysoké citlivosti sdílím informace ohledně vysoce citlivých lidí, FEN kineziologických sezení a Bachových květových esencí. Pokud vás tato tématika zajímá, dejte si upozornění, ať vám nic neunikne. 

Jestli znáte někoho, koho by tohle téma mohlo zajímat, budu ráda, když mu přepošlete odkaz na mé stránky. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *