Proč svět potřebuje vysoce citlivé?

Dovedete si představit, že by na světě byli pouze bezcitní lidé?
Jak by to tady vypadalo?
Jak by se tu žilo?

Jak by vypadal svět s bezcitnými lidmi?

Představu takového světa nechám na vás. Ale myslím, že se shodneme, že by to nebyl zrovna veselý pohled. Pojďte si raději představit reálnější svět. Stejně jako jing nemůže být bez jang, stejně jako světlo není bez tmy, tak stejně svět nemůže mít jen necitlivé, nebo jen málo citlivé, ale nutně k sobě potřebuje i citlivé.

Citlivé svět potřebuje

Podle americké psycholožky Elaine Aron je vysoce citlivých lidí v populaci přibližně 20 %. To není vůbec zanedbatelné číslo, citlivých je tedy poměrně dost. Buď jste vy sami citliví, nebo máte ve svém okolí někoho vysoce citlivého. A možná o tom ani nevíte. Dobrá zpráva je, že nikdy není pozdě dozvědět se něco nového.

Proč svět potřebuje citlivé?

Svět potřebuje citlivé, protože mají vlastnosti, které ostatní postrádají. Blíže vám jednotlivé přednosti citlivých představím níže.

Milují nové informace

Citliví lidé prahnou po vědění. Zrcadlové neurony zajišťují rychlé pochopení a propojení nově získaných informací. S nadšením jim vlastním se vrhnou do všeho, co je zajímá a znají to pak do detailu.

Preferují kvalitu před kvantitou

Pečlivější a spolehlivější lidi budete těžko hledat. Možná jim úkol déle trvá, protože si to musí nejdříve promyslet, pečlivě naplánovat, zpracovat a několikrát zkontrolovat. Výhodou pro ostatní je, že to pak už nepotřebuje kontrolu.

Hledají chyby

Citlivost ke správnému je u citlivých větší než u ostatních. Stačí jedna malá chyba a hned ji uvidí. Díky tomu citliví předchází problémům, protože dokáží předem najít chyby a omyly.

Přinášejí hloubku

Vysoce citliví lidé díky své empatii a intenzivnímu vnímání pocitů se hodně ptají, jsou přemýšliví a zajímají se o druhé do hloubky. Zajímá je každá maličkost. A komu by se nelíbila taková pozornost?

Umí se nadchnout a strhnout ostatní

Pokud jsou vysoce citliví o něčem přesvědčeni, těžko jim to vymluvíte, pokud nejste na dané téma expert a nemáte dostatečně pádné argumenty a důkazy. Jsou navíc tak nadšeni, že k tomu umí strhnout i ostatní. Je opravdu těžké odolat takovému pozitivnímu náboji. Jelikož jdou u všeho, co je zajímá do hloubky, mají vytvořený dostatečný přehled a umí to vyložit tak přesvědčivě, že jen málokdo dokáže odolat. Taky to musí zkusit. Odolají snad jen zatvrzelí konzervativci.

Mají v sobě velkou sílu

Díky tomu, že vysoce citliví každý den zpracovávají mnohem více informací než ostatní lidé, mají za tu dobu už dostatečně vycvičenou silnou vůli překonávat překážky. Umět překonávat překážky a jít si za svým je vlastnost, která jim dává ohromnou vnitřní sílu.

Intuice napovídá

Vysoká míra intuice je pro ně naprosto typická. Mají lepší spojení se svým vnitřním radarem, který se je snaží uchránit před možným nebezpečím. Pokud nejsou příliš přestimulovaní nebo zatížení, dokáží intuici naslouchat a na základě toho jednat.

Vycítí hrozící nebezpečí

Citliví lidé jsou víc než kdokoli jiný, schopni rozpoznat hrozící nebezpečí. Je to dáno jejich komplexním myšlením, které jde opravdu do hloubky a umí najít potřebné souvislosti. Když ke komplexnímu myšlení přidáte i silnou intuici, s vysoce citlivými si můžete být jisti, že vám nic nehrozí. Jejich jemné radary totiž předem vyhodnotí potenciální nebezpečí. Proto prosím, nezpochybňujte je. Naopak je skvělé, když jejich schopnosti oceníte, pak se citliví budou cítit lépe, užitečněji a potřebněji, což už bezpochyby jsou, jen o tom sami mnohdy neví. Podpořte je. Užitek z toho budou mít všichni.

Zajímá vás, jestli jste vysoce citliví?

S pečlivostí citlivým vlastní jsem pro vás připravila e-book zdarma, ve kterém si můžete udělat test, díky kterému zjistíte, jestli se vás vysoká citlivost týká.

Abyste z e-booku měli opravdu užitek, připsala jsem do něj navíc 5 rad, jak se s citlivostí vypořádat v každodenním životě, protože vím, že všichni svou citlivost zatím neumí využít naplno tak, aby v ní viděli přínos.

Navíc si stažením zajistíte pravidelný přísun nové inspirace, o kterou se s vámi ráda podělím, budete-li chtít.  

Staň se královnou své citlivosti

A pokud již víte, že jste vysoce citliví a rádi byste svou citlivost opravdu přijali a viděli v ní hlavně výhody, pak pro vás něco mám. 

Více o online kurzu zjistíte tady:
Královnou své citlivosti

Inspirujte se

Na blogu, Facebooku a Instagramu s názvem Na vlně vysoké citlivosti sdílím informace ohledně vysoce citlivých lidí, kineziologických sezení a Bachových květových esencí. Pokud vás tato tématika zajímá, dejte si upozornění, ať vám nic neunikne. 

O tom, že přecitlivělost není to samé jako vysoká citlivost, si můžete přečíst článek zde.

Jestli znáte někoho, koho by tohle téma mohlo zajímat, budu ráda, když mu přepošlete odkaz na mé stránky. 

1 názor na “Proč svět potřebuje vysoce citlivé?”

  1. Pingback: Rozhovor o citlivosti, intuici a vesmírné moudrosti - Kristýna Charvátová Na vlně vysoké citlivosti

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *