Proč jsou citliví lidé manipulováni Kristyna Charvatova blog akasicke zaznamy duse channeling

Vzkaz z vesmíru: Proč jsou citliví lidé manipulováni?

Na sociálních sítích jsem sdílela myšlenku, že když si jako citlivý člověk konečně chci určit hranice a nejít přes sebe v době, kdy cítím, že jsem vyčerpaná, bývám označována blízkými za sebestřednou a namyšlenou.

Mnoho ze sledujících mi napsalo, že to mají velmi podobně. Když hned nepřiskočí, jak druzí pískají, začnou je ostatní někdy až slovně napadat. 

A to je pro citlivé velmi těžké ustát, vlastně jsou z toho unaveni ještě o to více a regenerace, která by jim bez toho trvala den, se protahuje na týden.

A tak mě napadlo zeptat se vesmíru (v Akášických záznamech) na tyto otázky:

  • Proč se to děje?
  • Jak se tím nenechat rozhodit?
  • Co v této situaci nevidíme?

Odpovědi přináším níže.

Proč se to děje?

Vy neuvědomujete si, jakou sílu v sobě máte. Necháváte se velmi ovlivňovat svými blízkými, protože si myslíte, že oni něco vědí, nebo umí lépe než vy. A přitom je to přesně opačně.

Jenže bojíte se, že by vás neměli rádi. Chcete se jim zavděčit, což vás staví do role oběti. Avšak vy žádná oběť nejste, máte svou velkou sílu, která se pod citlivou slupkou skrývá.

Dnešní společnost citlivost příliš neuznává, přitom je pro svět tolik potřebná. Vy potřebujete postavit se do své síly a uvidět, že nikdo nemá právo vás do ničeho nutit, naopak. Je dobře, že si stojíte za svým. Vy potřebujete být sami v pohodě a až poté můžete konat pro ostatní.

Když konáte ze svého deficitu, prohlubuje se propast mezi tím člověkem a vámi. Neviditelná propast, protože vy jim to vnitřně vyčítáte, že nerespektují vaše hranice. Jenže oni tu propast nevidí. Slepě si jdou za tím, co po vás chtějí. Nezajímá je, jak se cítíte, to oni nevidí.

Chtějí mít jen hotovo to, o co vás žádají. To je pro ně středobod světa. Vlastně vám to nedělají naschvál, zlý úmysl za tím není. Jenom vlastní užitek chtějí. Každý se soustřeďuje hlavně na sebe, ale tady je potřeba naučit se respektu.

Respektovat hranice, vy je máte, ale necitlivým lidem dělá to problém. Sami byli hodně krát donuceni dělat něco, co nechtějí. Tento způsob jednání naučili se a považují ho za běžný. Nevidí, že vás zraňují. Přijde jim to normální.

Jak se tím nenechat rozhodit?

Jste na dobré cestě. Už jenom to uvědomění dalo vám sílu. Najednou vidíte, že nejste sami. Je vás víc, co se s tím potýká. Lidé běžně překračují hranice ostatním. Ale citlivých lidí dotýká se to nejvíce.

Nejlepší způsob bude stát si za svým. Vysvětlit, že nyní ne. Vždyť stává se vám běžně, že vás někdo odmítne a vy to berete v pohodě. Tak stejně je vaším úkolem naučit to ostatní. Když je odmítnete, řekněte jim, že to není proto, že byste teď nechtěli. Jde o to, že teď nemůžete. Není to ve vašich silách a až sílu naberete, možná to uděláte.

A kdo tohle základní pravidlo slušnosti nerespektuje, od toho jakákoli kritika, není na místě. Takoví lidé vámi budou manipulovat, to už vycítíte. Ale manipulace není čestné jednání, kolikrát to hraničí s vydíráním. A to ve slušné společnosti není přípustné.

Od takových lidí držte se dál. Od lidí, kteří se k vám nechovají s úctou, si kritiku neberte osobně. Sami jsou totiž zranění. Někdo tak jednal s nimi a oni zjistili, že to funguje. Neuvědomují si, že to ubližuje

A proto vy se ROZHODNĚTE, že se jimi ovlivnit nenecháte. Stanovte sami sobě, že sobě dáváte maximum SEBELÁSKY, to je pro vás prioritní.

Až s vámi budou jednat slušně, pak je na vaší svobodné vůli, jestli práci pro ně vykonáte. Ale mějte na paměti, že NE je stejně hodnotná odpověď jako ANO. Tyto slova mají stejnou váhu, jen společnost bojí se říkat ne. Je to proto, že společnost je zraněná. Chybí ji právě ta sebeláska, která jí dává sebehodnotu.

Člověk, který má dostatek sebelásky a je si vědom své hodnoty, tyto slova používá rovnocenně. Neupřednostňuje jedno, nebo druhé. Na základě své svobodné vůle se rozhodne, do čeho investovat energii bude. To je výsostné právo každého. Tak to respektujte – hlavně sami pro sebe.

Co v této situaci nevidíme?

Často na první pohled nevidíte, jak manipulováni jste. Necháváte se strhnout povinností MUSÍM. Nemusíte, ne, ne. Opravdu ne. Nemusíte se ani zavděčovat, ani nikomu podlézat, není to nutné.

Je potřeba si hranice postavit a ty již nepřekročit. Oni lidé to budou zkoušet, zejména pokud si zvykli, že po vás možné šlapat je. Tolikrát jim to vyšlo, tak to budou ještě nějakou dobu zkoušet. Ale oni zjistí, že u vás už narazí. Že už je dál nepustíte.

A z toho neviňte se! To je cenná lekce i pro ně. Naučí je to větší pokoře. Naučí je to, že ne všechno hned vyjde. Taky si na vlastní kůži pocítí, že hranice je potřeba respektovat. A není to ničí vina, je to totiž třeba vykomunikovat.

A kdo začne kopat kolem sebe a napadat vás, to se reálně klidně stane, tak tam vězte, že to není o vás. Je to jeho frustrace, jsou to jeho pocity, se kterými si neví rady. Je těžké to zvládnout, ale říkejte si, že to se vás netýká, vy zůstáváte v klidu. Vy máte právo na odpočinek. A to vás posílí.

Uvidíte, že každou další situaci, již budete zvládat lépe.

Půjde to postupně, ale časem naučíte se to.

Máte na to.

Tak si věřte.

O podporu nás požádejte.

Nyní loučíme se.

Jak se vám vzkaz líbil?

Včera jsem to přečetla jedním dechem a místy mě to hřálo u srdíčkadojímalo. Jsem moc ráda že jsi nám tyhle odpovědi zprostředkovala, děkuju🌞.
 
Je krásný slyšet ta slova ujištění, že stavět se za sebe je správně a nejen, že tím nikomu neubližuju, ale dokonce to pro toho člověka může být i velmi přínosné. 😊🙏🏼

Něco vás trápí?

Pokud chcete znát pohled Bytostí Světla na to, co vás zrovna trápí, nebo s čím si nevíte rady, ráda vám odpovědi zprostředkuji, více informací ZDE.

2 názory na “Vzkaz z vesmíru: Proč jsou citliví lidé manipulováni?”

  1. Po nějaké době jsem se k článku opět vrátila. Napoprvé jsem ho přečetla jedním dechem, dnes jsem četla velmi pečlivě, pomalu a některé odstavce na několikrát. Jen ať se mi pořádně „vpijou pod kůži“ 😁 Děkuji, Kristýnko, že nám tyhle důležité informace zprostředkováváš. Jsou velmi posilující. 🙏🏻

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *