Krizová esence první pomoc na vypjaté chvíle

10 důvodů, proč vyzkoušet Bachovy esence

Doktor Bach byl anglický lékař, vážený chirurg, žijící na přelomu 19. století. Poměrně mladý vážně onemocněl, zbývalo mu jen pár měsíců života. 

Edward Bach však věřil, že onemocnění není spojeno pouze s fyzickými příčinami, ale má souvislost s vnitřní disharmonií, která pramení z emoční nestability.

meadowlark, park, bench

Věřil, že úzkost a strach zraňují naši mysl a tím pádem narušují přirozenou imunitu těla, v důsledku toho tělo ztrácí svou přirozenou obranyschopnost. Konvenční způsob stanovení diagnózy a léčení, který se naučil díky studiu medicíny, ho nenadchl.

Geniální doktor Bach

Podle doktora Bacha je lepší vyřešit příčinu nemoci, která je většinou duševní. Hledal pro tento účel čistou formu medicíny, obrátil se proto k přírodě, ve které ho nadchly divoké rostliny a květiny. 

Postupně objevil 38 Bachových esencí, které rozdělil do 7 skupin dle účelu: na strach, nejistotu, nedostatek zájmu o současné dění, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a na přílišnou starostlivost o ostatní.

Bachovy esence na míru

„Naše práce přímo směřuje k jednoduchosti a čistotě této metody.“ 

Edward Bach
lékař

Cílem Bachových esencí je odstranit vrstvy negativních emocí. Vrstev, stejně jako u cibule, může být víc, ale my je postupně odstraňujeme do té doby, než najdeme klíčový problém, který má být vyřešen.

Posilují pozitivní emoce, které všichni pod nánosy negativních emocí máme. Vrací nás do námi přirozeného jednání, ze kterého nás něco vyvedlo. 

Zejména vysoce citliví lidé se často cítí zahlceni a přejímají emoce ostatních. Bachovy esence pomohou soustředit se na své vlastní emoce.

Jak říkal Edward Bach: to, co se děje ve vaší mysli, je důležitější než fyzické příznaky. Když si tohle uvědomíte, pak vám to může změnit nahlížení na nemoci.

Z 38 esencí vám vyberu na míru, dle vašeho aktuálního stavu takové esence, které právě nejvíce potřebujete. Dostanete tedy jednu lahvičku, ve které bude směs namíchaná přímo pro vás. 

Užívají je děti i těhotné ženy. Dětství i těhotenství je období změn, se kterými se můžou pojit strachy, nervozita a úzkosti. A právě na to jsou Bachovy esence skvělé.

Bachovy esence ceník kristýna charvátová

Naši domácí mazlíčci s námi prožívají naše problémy i své vlastní, proto i pro ně jsou Bachovy esence vhodné. Stejně tak lze zvířátkům pomoct zahnat problémy na osobním sezení FEN kineziologie

O tom, jak jsme vyřešily problém králíčka, který z ničeho nic přestal jíst, si můžete přečíst v tomto článku na blogu.

Nemají žádné vedlejší účinky, nelze se jimi předávkovat, můžou tedy jedině pomoct. Bez obav je mohou užívat také vysoce citliví lidé, kteří na ně díky své citlivosti reagují zvlášť pozitivně. 

Všechny esence pochází z rostlin, které se vyskytují v Anglii.

O funkčnosti Bachových esencí se musí přesvědčit každý sám, ale jelikož esence pomáhají také zvířátkům a malým dětem, které si na nic nehrají, považuji to za jednoznačný důkaz.

děti a zvířátka

Mohlo by se zdát, že je tento systém až příliš jednoduchý a čistý na to, aby mohl fungovat. A to je přesně ono, doktor Bach tuto metodu zjednodušil natolik, aby byla dostupná opravdu pro každého

Často hledáme zbytečně složitosti, přitom krása je v jednoduchosti. 

Objednávka

Bachovy esence objednavka

Cítíte, že jsou Bachovy esence něco, co byste rádi vyzkoušeli? Napište na e-mail info@kristyna-charvatova.cz, kde se blíže domluvíme. 

1 názor na “10 důvodů, proč vyzkoušet Bachovy esence”

  1. Pingback: Panika při řízení - Kristýna Charvátová BLOG

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *